Home > Products > > EMD30T2R
EMD30T2R
manufacturer:
Rohm Semiconductor
Category:
Discrete Semiconductor Products
Specifications
Category:
Discrete Semiconductor Products Transistors Bipolar (BJT) Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
Current - Collector (Ic) (Max):
200mA
Product Status:
Not For New Designs
Transistor Type:
1 PNP Pre-Biased, 1 NPN
Frequency - Transition:
260MHz
Mounting Type:
Surface Mount
Package:
Tape & Reel (TR)
Series:
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
300mV @ 500µA, 10mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V, 30V
Supplier Device Package:
EMT6
Resistor - Base (R1):
10kOhms, 1kOhms
Mfr:
Rohm Semiconductor
Resistor - Emitter Base (R2):
10kOhms
Current - Collector Cutoff (Max):
500nA
Power - Max:
150mW
Package / Case:
SOT-563, SOT-666
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
30 @ 5mA, 5V / 140 @ 100mA, 2V
Base Product Number:
EMD30
Model Number:
EMD30T2R
Introduction
Pre-Biased Bipolar Transistor (BJT) 1 PNP Pre-Biased, 1 NPN 50V, 30V 200mA 260MHz 150mW Surface Mount EMT6