Home > Products > > XN0421300L
XN0421300L
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA
Frequency - Transition:
150MHz
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
250mV @ 300µA, 10mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V
Resistor - Base (R1):
47kOhms
Resistor - Emitter Base (R2):
47kOhms
Power - Max:
300mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
80 @ 5mA, 10V