Home > Products > > EMH10FHAT2R
EMH10FHAT2R
manufacturer:
Rohm Semiconductor
Category:
Discrete Semiconductor Products
Specifications
Category:
Discrete Semiconductor Products Transistors Bipolar (BJT) Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA
Product Status:
Not For New Designs
Transistor Type:
2 NPN - Pre-Biased (Dual)
Frequency - Transition:
250MHz
Mounting Type:
Surface Mount
Package:
Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series:
Automotive, AEC-Q101
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
300mV @ 250µA, 5mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
Supplier Device Package:
EMT6
Resistor - Base (R1):
2.2kOhms
Mfr:
Rohm Semiconductor
Resistor - Emitter Base (R2):
47kOhms
Current - Collector Cutoff (Max):
Power - Max:
150mW
Package / Case:
SOT-563, SOT-666
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
80 @ 10mA, 5V
Base Product Number:
EMH10
Model Number:
EMH10FHAT2R
Introduction
Pre-Biased Bipolar Transistor (BJT) 2 NPN - Pre-Biased (Dual) 100mA 250MHz 150mW Surface Mount EMT6