Home > Products > > BCR10PNH6730
BCR10PNH6730
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA
Product Status:
Active
Frequency - Transition:
130MHz
Package:
Bulk
Series:
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
300mV @ 500µA, 10mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V
Supplier Device Package:
PG-SOT363-6-1
Resistor - Base (R1):
10kOhms
Resistor - Emitter Base (R2):
10kOhms
Current - Collector Cutoff (Max):
100nA (ICBO)
Power - Max:
250mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
30 @ 5mA, 5V