Home > Products > > NP0G3D100A
NP0G3D100A
manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Discrete Semiconductor Products
Specifications
Category:
Discrete Semiconductor Products Transistors Bipolar (BJT) Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
Current - Collector (Ic) (Max):
80mA
Product Status:
Obsolete
Transistor Type:
1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual)
Frequency - Transition:
150MHz, 80MHz
Mounting Type:
Surface Mount
Package:
Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series:
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
250mV @ 300µA, 10mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V
Supplier Device Package:
SSSMini6-F1
Resistor - Base (R1):
4.7kOhms, 47kOhms
Mfr:
Resistor - Emitter Base (R2):
4.7kOhms, 47kOhms
Current - Collector Cutoff (Max):
500nA
Power - Max:
125mW
Package / Case:
SOT-963
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
20 @ 5mA, 10V / 80 @ 5mA, 10V
Base Product Number:
NP0G3D1
Model Number:
NP0G3D100A
Introduction
Pre-Biased Bipolar Transistor (BJT) 1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual) 50V 80mA 150MHz, 80MHz 125mW Surface Mount SSSMini6-F1