Home > Products > > UP0421000L
UP0421000L
manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Discrete Semiconductor Products
Specifications
Category:
Discrete Semiconductor Products Transistors Bipolar (BJT) Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA
Product Status:
Obsolete
Transistor Type:
2 NPN - Pre-Biased (Dual)
Frequency - Transition:
150MHz
Mounting Type:
Surface Mount
Package:
Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series:
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
250mV @ 300µA, 10mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V
Supplier Device Package:
SSMINI6-F1
Resistor - Base (R1):
47kOhms
Mfr:
Resistor - Emitter Base (R2):
Current - Collector Cutoff (Max):
500nA
Power - Max:
125mW
Package / Case:
SOT-563, SOT-666
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
160 @ 5mA, 10V