Home > Products > > XN0F25600L
XN0F25600L
Category:
Discrete Semiconductor Products Transistors Bipolar (BJT) Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
Current - Collector (Ic) (Max):
600mA
Transistor Type:
2 NPN - Pre-Biased (Dual)
Frequency - Transition:
200MHz
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
80mV @ 2.5mA, 50mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
20V
Supplier Device Package:
MINI6-G1
Resistor - Base (R1):
4.7kOhms
Mfr:
Resistor - Emitter Base (R2):
Current - Collector Cutoff (Max):
Power - Max:
300mW
Package / Case:
SOT-23-6
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
100 @ 50mA, 5V