Home > Products > > MIMD10A-7-F
MIMD10A-7-F
manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
Discrete Semiconductor Products
Specifications
Category:
Discrete Semiconductor Products Transistors Bipolar (BJT) Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA, 500mA
Product Status:
Obsolete
Transistor Type:
1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual)
Frequency - Transition:
250MHz, 200MHz
Mounting Type:
Surface Mount
Package:
Tape & Reel (TR)
Series:
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
300mV @ 1mA, 10mA / 300mV @ 5mA, 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V
Supplier Device Package:
SOT-363
Resistor - Base (R1):
100Ohms, 10kOhms
Mfr:
Diodes Incorporated
Resistor - Emitter Base (R2):
10kOhms
Current - Collector Cutoff (Max):
500nA
Power - Max:
200mW
Package / Case:
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
100 @ 1mA, 5V
Base Product Number:
MIMD10
Model Number:
MIMD10A-7-F
Introduction
Pre-Biased Bipolar Transistor (BJT) 1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual) 50V 100mA, 500mA 250MHz, 200MHz 200mW Surface Mount SOT-363