Home > Products > > DMA961010R
DMA961010R
Category:
Discrete Semiconductor Products Transistors Bipolar (BJT) Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA
Transistor Type:
2 PNP - Pre-Biased (Dual)
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
250mV @ 500µA, 10mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V
Supplier Device Package:
SSMini5-F4-B
Resistor - Base (R1):
10kOhms
Mfr:
Resistor - Emitter Base (R2):
10kOhms
Current - Collector Cutoff (Max):
500nA
Power - Max:
125mW
Package / Case:
SOT-665
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
35 @ 5mA, 10V
Base Product Number:
DMA96101
Model Number:
DMA961010R
Introduction
Pre-Biased Bipolar Transistor (BJT) 2 PNP - Pre-Biased (Dual) 50V 100mA 125mW Surface Mount SSMini5-F4-B