Home > Products > > PUMD10/ZLH
PUMD10/ZLH
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA
Product Status:
Obsolete
Frequency - Transition:
230MHz, 180MHz
Package:
Bulk
Series:
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
100mV @ 250µA, 5mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V
Resistor - Base (R1):
2.2kOhms
Resistor - Emitter Base (R2):
47kOhms
Power - Max:
300mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
100 @ 10mA, 5V
Model Number:
PUMD10/ZLH
Introduction
Pre-Biased Bipolar Transistor (BJT) 1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual) 50V 100mA 230MHz, 180MHz 300mW Surface Mount 6-TSSOP