Home > Products > > NSVT45010MW6T3G
NSVT45010MW6T3G
manufacturer:
onsemi
Description:
TRANS 2PNP 45V 0.1A SC88
Category:
Discrete Semiconductor Products
Specifications
Category:
Discrete Semiconductor Products Transistors Bipolar (BJT) Bipolar Transistor Arrays
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA
Product Status:
Active
Transistor Type:
2 PNP (Dual)
Mounting Type:
Surface Mount
Frequency - Transition:
100MHz
Package:
Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series:
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
650mV @ 5mA, 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
45V
Supplier Device Package:
SC-88/SC70-6/SOT-363
Mfr:
Onsemi
Current - Collector Cutoff (Max):
15nA (ICBO)
Power - Max:
380mW
Package / Case:
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
220 @ 2mA, 5V
Base Product Number:
NSVT45010
Model Number:
NSVT45010MW6T3G
Introduction
Bipolar (BJT) Transistor Array 2 PNP (Dual) 45V 100mA 100MHz 380mW Surface Mount SC-88/SC70-6/SOT-363