Home > Products > > PMP4501G,115
PMP4501G,115
manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Description:
TRANS 2NPN 45V 0.1A 5TSSOP
Category:
Discrete Semiconductor Products
Specifications
Category:
Discrete Semiconductor Products Transistors Bipolar (BJT) Bipolar Transistor Arrays
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA
Product Status:
Obsolete
Transistor Type:
2 NPN (Dual) Matched Pair, Common Emitter
Mounting Type:
Surface Mount
Frequency - Transition:
250MHz
Package:
Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series:
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
400mV @ 5mA, 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
45V
Supplier Device Package:
5-TSSOP
Mfr:
Nexperia USA Inc.
Current - Collector Cutoff (Max):
15nA (ICBO)
Power - Max:
300mW
Package / Case:
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Operating Temperature:
150°C (TJ)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
200 @ 2mA, 5V
Base Product Number:
PMP4501
Model Number:
PMP4501G,115
Introduction
Bipolar (BJT) Transistor Array 2 NPN (Dual) Matched Pair, Common Emitter 45V 100mA 250MHz 300mW Surface Mount 5-TSSOP