Home > Products > > XN0460400L
XN0460400L
manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Description:
TRANS NPN/PNP 20V/10V 0.5A MINI6
Category:
Discrete Semiconductor Products Transistors Bipolar (BJT) Bipolar Transistor Arrays
Current - Collector (Ic) (Max):
500mA
Transistor Type:
NPN, PNP
Frequency - Transition:
200MHz, 130MHz
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
400mV @ 20mA, 500mA / 300mV @ 8mA, 400mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
20V, 10V
Supplier Device Package:
MINI6-G1
Current - Collector Cutoff (Max):
100nA (ICBO)
Power - Max:
300mW
Package / Case:
SOT-23-6
Operating Temperature:
150°C (TJ)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
200 @ 500mA, 2V / 100 @ 500mA, 2V