Home > Products > > XN0553100L
XN0553100L
Description:
TRANS 2NPN 10V 0.05A MINI6
Current - Collector (Ic) (Max):
50mA
Frequency - Transition:
2.5GHz
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
500mV @ 4mA, 20mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
10V
Current - Collector Cutoff (Max):
10µA
Power - Max:
200mW
Operating Temperature:
150°C (TJ)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
75 @ 5mA, 4V