Home > Products > > XP0240100L
XP0240100L
manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Description:
TRANS 2PNP 50V 0.1A SMINI5
Category:
Discrete Semiconductor Products Transistors Bipolar (BJT) Bipolar Transistor Arrays
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA
Transistor Type:
2 PNP (Dual)
Frequency - Transition:
80MHz
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
500mV @ 10mA, 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V
Supplier Device Package:
SMini5-G1
Current - Collector Cutoff (Max):
100µA
Power - Max:
150mW
Package / Case:
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Operating Temperature:
150°C (TJ)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
160 @ 2mA, 10V
Base Product Number:
XP0240
Model Number:
XP0240100L
Introduction
Bipolar (BJT) Transistor Array 2 PNP (Dual) 50V 100mA 80MHz 150mW Surface Mount SMini5-G1