Home > Products > > XP0465400L
XP0465400L
manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Description:
TRANS NPN/PNP 40V/15V SMINI6
Category:
Discrete Semiconductor Products Transistors Bipolar (BJT) Bipolar Transistor Arrays
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA, 50mA
Transistor Type:
NPN, PNP
Frequency - Transition:
450MHz, 1.5GHz
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
250mV @ 1mA, 10mA / 200mV @ 1mA, 10mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
40V, 15V
Supplier Device Package:
SMINI6-G1
Current - Collector Cutoff (Max):
100nA (ICBO)
Power - Max:
150mW
Package / Case:
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Operating Temperature:
150°C (TJ)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
60 @ 10mA, 1V / 50 @ 10mA, 1V