Home > Products > > XN0140100L
XN0140100L
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Description:
TRANS 2PNP 50V 0.1A MINI5
Category:
Discrete Semiconductor Products Transistors Bipolar (BJT) Bipolar Transistor Arrays
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA
Transistor Type:
2 PNP (Dual)
Frequency - Transition:
80MHz
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
500mV @ 10mA, 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V
Supplier Device Package:
Mini5-G1
Current - Collector Cutoff (Max):
100µA
Power - Max:
300mW
Package / Case:
SC-74A, SOT-753
Operating Temperature:
125°C (TJ)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
160 @ 2mA, 10V
Base Product Number:
XN0140
Model Number:
XN0140100L
Introduction
Bipolar (BJT) Transistor Array 2 PNP (Dual) 50V 100mA 80MHz 300mW Surface Mount Mini5-G1