Home > Products > > XN0440100L
XN0440100L
manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Description:
TRANS 2PNP 50V 0.1A MINI6
Category:
Discrete Semiconductor Products
Specifications
Category:
Discrete Semiconductor Products Transistors Bipolar (BJT) Bipolar Transistor Arrays
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA
Product Status:
Obsolete
Transistor Type:
2 PNP (Dual)
Mounting Type:
Surface Mount
Frequency - Transition:
80MHz
Package:
Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series:
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
500mV @ 10mA, 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V
Supplier Device Package:
MINI6-G1
Mfr:
Current - Collector Cutoff (Max):
100µA
Power - Max:
300mW
Package / Case:
SOT-23-6
Operating Temperature:
150°C (TJ)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
160 @ 2mA, 10V