Home > Products > > XN0153100L
XN0153100L
manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Description:
TRANS 2NPN 10V 0.05A MINI5
Category:
Discrete Semiconductor Products Transistors Bipolar (BJT) Bipolar Transistor Arrays
Current - Collector (Ic) (Max):
50mA
Transistor Type:
2 NPN (Dual)
Frequency - Transition:
2.5GHz
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
500mV @ 4mA, 20mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
10V
Supplier Device Package:
Mini5-G1
Current - Collector Cutoff (Max):
10µA
Power - Max:
200mW
Package / Case:
SC-74A, SOT-753
Operating Temperature:
150°C (TJ)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
75 @ 5mA, 4V
Base Product Number:
XN0153
Model Number:
XN0153100L
Introduction
Bipolar (BJT) Transistor Array 2 NPN (Dual) 10V 50mA 2.5GHz 200mW Surface Mount Mini5-G1