Home > Products > > XN0555300L
XN0555300L
Description:
TRANS 2NPN 100V 0.02A MINI6
Current - Collector (Ic) (Max):
20mA
Frequency - Transition:
150MHz
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
200mV @ 1mA, 10mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
100V
Current - Collector Cutoff (Max):
1µA
Power - Max:
300mW
Operating Temperature:
150°C (TJ)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
400 @ 2mA, 10V