Home > Products > > XN0440400L
XN0440400L
Description:
TRANS 2PNP 10V 0.5A MINI6
Current - Collector (Ic) (Max):
500mA
Frequency - Transition:
130MHz
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
300mV @ 8mA, 400mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
10V
Current - Collector Cutoff (Max):
100nA (ICBO)
Power - Max:
300mW
Operating Temperature:
150°C (TJ)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
100 @ 500mA, 2V