Home > Products > > XN0460100L
XN0460100L
Description:
TRANS NPN/PNP 50V 0.1A MINI6
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA
Transistor Type:
NPN, PNP
Frequency - Transition:
150MHz, 80MHz
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
300mV @ 10mA, 100mA / 500mV @ 10mA, 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V
Supplier Device Package:
MINI6-G1
Power - Max:
300mW
Package / Case:
SOT-23-6
Operating Temperature:
150°C (TJ)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
160 @ 2mA, 10V