Home > Products > > XN0640100L
XN0640100L
Description:
TRANS 2PNP 50V 0.1A MINI6
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA
Transistor Type:
2 PNP (Dual)
Frequency - Transition:
80MHz
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
500mV @ 10mA, 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V
Supplier Device Package:
MINI6-G1
Power - Max:
300mW
Package / Case:
SOT-23-6
Operating Temperature:
150°C (TJ)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
160 @ 2mA, 10V