Home > Products > > XN0654300L
XN0654300L
manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Description:
TRANS 2NPN 10V 0.065A MINI6
Category:
Discrete Semiconductor Products Transistors Bipolar (BJT) Bipolar Transistor Arrays
Current - Collector (Ic) (Max):
65mA
Transistor Type:
2 NPN (Dual)
Frequency - Transition:
8.5GHz
10V
Supplier Device Package:
MINI6-G1
Current - Collector Cutoff (Max):
1µA (ICBO)
Power - Max:
200mW
Package / Case:
SOT-23-6
Operating Temperature:
150°C (TJ)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
50 @ 20mA, 8V