Home > Products > > XP0555500L
XP0555500L
Description:
TRANS 2NPN 20V 0.2A SMINI6
Current - Collector (Ic) (Max):
200mA
Frequency - Transition:
500MHz
Package:
Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT)
Series:
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
250mV @ 1mA, 10mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
20V
Current - Collector Cutoff (Max):
100nA (ICBO)
Power - Max:
150mW
Operating Temperature:
150°C (TJ)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
40 @ 10mA, 1V