Home > Products > > XN0440200L
XN0440200L
Description:
TRANS 2PNP 50V 0.5A MINI6
Current - Collector (Ic) (Max):
500mA
Frequency - Transition:
200MHz
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
600mV @ 30mA, 300mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V
Current - Collector Cutoff (Max):
100nA (ICBO)
Power - Max:
300mW
Operating Temperature:
150°C (TJ)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
85 @ 150mA, 10V