Home > Products > > XN0450400L
XN0450400L
Description:
TRANS 2NPN 20V 0.5A MINI6
Current - Collector (Ic) (Max):
500mA
Frequency - Transition:
200MHz
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
400mV @ 20mA, 500mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
20V
Current - Collector Cutoff (Max):
100nA (ICBO)
Power - Max:
300mW
Operating Temperature:
150°C (TJ)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
200 @ 500mA, 2V