Home > Products > > XP0560100L
XP0560100L
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Description:
TRANS NPN/PNP 50V 0.1A SMINI6
Category:
Discrete Semiconductor Products Transistors Bipolar (BJT) Bipolar Transistor Arrays
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA
Transistor Type:
NPN, PNP
Frequency - Transition:
150MHz, 80MHz
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
300mV @ 10mA, 100mA / 500mV @ 10mA, 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V
Supplier Device Package:
SMINI6-G1
Current - Collector Cutoff (Max):
100µA
Power - Max:
150mW
Package / Case:
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Operating Temperature:
150°C (TJ)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
160 @ 2mA, 10V