Home > Products > > XN0450500L
XN0450500L
Description:
TRANS 2NPN 50V/20V MINI6
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA, 500mA
Frequency - Transition:
150MHz, 200MHz
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
500mV @ 10mA, 100mA / 400mV @ 20mA, 500mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V, 20V
Current - Collector Cutoff (Max):
100µA
Power - Max:
300mW
Operating Temperature:
150°C (TJ)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
160 @ 2mA, 10V / 200 @ 500mA, 2V