Home > Products > > XP0555400L
XP0555400L
Description:
TRANS 2NPN 40V 0.1A SMINI6
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA
Frequency - Transition:
450MHz
Package:
Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series:
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
250mV @ 1mA, 10mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
40V
Current - Collector Cutoff (Max):
100nA (ICBO)
Power - Max:
150mW
Operating Temperature:
150°C (TJ)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
90 @ 10mA, 1V