Home > Products > > XN0A55400L
XN0A55400L
manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Description:
TRANS 2NPN 40V 0.1A MINI6
Category:
Discrete Semiconductor Products Transistors Bipolar (BJT) Bipolar Transistor Arrays
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA
Transistor Type:
2 NPN (Dual)
Frequency - Transition:
450MHz
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
250mV @ 1mA, 10mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
40V
Supplier Device Package:
MINI6-G1
Current - Collector Cutoff (Max):
100nA (ICBO)
Power - Max:
300mW
Package / Case:
SOT-23-6
Operating Temperature:
150°C (TJ)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
60 @ 10mA, 1V