Home > Products > > XP0160100L
XP0160100L
manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Description:
TRANS NPN/PNP 50V 0.1A SMINI5
Category:
Discrete Semiconductor Products Transistors Bipolar (BJT) Bipolar Transistor Arrays
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA
Transistor Type:
NPN, PNP (Emitter Coupled)
Frequency - Transition:
150MHz, 80MHz
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
300mV @ 10mA, 100mA / 500mV @ 10mA, 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V
Supplier Device Package:
SMini5-G1
Current - Collector Cutoff (Max):
100µA
Power - Max:
150mW
Package / Case:
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Operating Temperature:
150°C (TJ)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
160 @ 2mA, 10V
Base Product Number:
XP0160
Model Number:
XP0160100L
Introduction
Bipolar (BJT) Transistor Array NPN, PNP (Emitter Coupled) 50V 100mA 150MHz, 80MHz 150mW Surface Mount SMini5-G1