Home > Products > > XP0553100L
XP0553100L
Description:
TRANS 2NPN 10V 0.05A SMINI6S
Current - Collector (Ic) (Max):
50mA
Frequency - Transition:
2.5GHz
Package:
Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series:
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
500mV @ 4mA, 20mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
10V
Current - Collector Cutoff (Max):
10µA
Power - Max:
150mW
Operating Temperature:
150°C (TJ)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
75 @ 5mA, 4V