Home > Products > > XN0160200L
XN0160200L
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Description:
TRANS NPN/PNP 50V 0.5A MINI5
Category:
Discrete Semiconductor Products Transistors Bipolar (BJT) Bipolar Transistor Arrays
Current - Collector (Ic) (Max):
500mA
Transistor Type:
NPN, PNP (Emitter Coupled)
Frequency - Transition:
200MHz
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
600mV @ 30mA, 300mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V
Supplier Device Package:
Mini5-G1
Current - Collector Cutoff (Max):
100nA (ICBO)
Power - Max:
300mW
Package / Case:
SC-74A, SOT-753
Operating Temperature:
150°C (TJ)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
85 @ 150mA, 10V
Base Product Number:
XN0160
Model Number:
XN0160200L
Introduction
Bipolar (BJT) Transistor Array NPN, PNP (Emitter Coupled) 50V 500mA 200MHz 300mW Surface Mount Mini5-G1