Home > Products > > XP0654300L
XP0654300L
manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Description:
TRANS 2NPN 10V 0.065A SMINI6
Category:
Discrete Semiconductor Products Transistors Bipolar (BJT) Bipolar Transistor Arrays
Current - Collector (Ic) (Max):
65mA
Transistor Type:
2 NPN (Dual)
Frequency - Transition:
8.5GHz
10V
Supplier Device Package:
SMINI6-G1
Current - Collector Cutoff (Max):
1µA (ICBO)
Power - Max:
150mW
Package / Case:
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Operating Temperature:
150°C (TJ)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
50 @ 20mA, 8V