Home > Products > > DMA501010R
DMA501010R
manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Description:
TRANS 2PNP 50V 0.1A SMINI5
Category:
Discrete Semiconductor Products
Specifications
Category:
Discrete Semiconductor Products Transistors Bipolar (BJT) Bipolar Transistor Arrays
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA
Product Status:
Discontinued At Digi-Key
Transistor Type:
2 PNP (Dual)
Mounting Type:
Surface Mount
Frequency - Transition:
150MHz
Package:
Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series:
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
500mV @ 10mA, 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V
Supplier Device Package:
SMini5-F3-B
Mfr:
Current - Collector Cutoff (Max):
100µA
Power - Max:
150mW
Package / Case:
5-SMD, Flat Leads
Operating Temperature:
150°C (TJ)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
210 @ 2mA, 10V
Base Product Number:
DMA50101
Model Number:
DMA501010R
Introduction
Bipolar (BJT) Transistor Array 2 PNP (Dual) 50V 100mA 150MHz 150mW Surface Mount SMini5-F3-B