Home > Products > > DME50C010R
DME50C010R
manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Description:
TRANS NPN/PNP DARL 50V SMINI5
Category:
Discrete Semiconductor Products
Specifications
Category:
Discrete Semiconductor Products Transistors Bipolar (BJT) Bipolar Transistor Arrays
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA
Product Status:
Obsolete
Transistor Type:
NPN, PNP Complementary Darlington
Mounting Type:
Surface Mount
Frequency - Transition:
150MHz
Package:
Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series:
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
300mV @ 10mA, 100mA / 500mV @ 10mA, 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V
Supplier Device Package:
SMini5-F3-B
Mfr:
Current - Collector Cutoff (Max):
100µA
Power - Max:
150mW
Package / Case:
6-SMD (5 Leads), Flat Lead
Operating Temperature:
150°C (TJ)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
210 @ 2mA, 10V
Base Product Number:
DME50
Model Number:
DME50C010R
Introduction
Bipolar (BJT) Transistor Array NPN, PNP Complementary Darlington 50V 100mA 150MHz 150mW Surface Mount SMini5-F3-B