Home > Products > > MMPQ3906 TR13
MMPQ3906 TR13
manufacturer:
Central Semiconductor Corp
Description:
TRANSISTOR PNP QUAD 16SOIC
Category:
Discrete Semiconductor Products
Specifications
Category:
Discrete Semiconductor Products Transistors Bipolar (BJT) Bipolar Transistor Arrays
Current - Collector (Ic) (Max):
200mA
Product Status:
Obsolete
Transistor Type:
4 PNP (Quad)
Mounting Type:
Surface Mount
Frequency - Transition:
450MHz
Package:
Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series:
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
400mV @ 5mA, 50mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
40V
Supplier Device Package:
16-SOIC
Mfr:
Central Semiconductor Corp
Current - Collector Cutoff (Max):
Power - Max:
1W
Package / Case:
16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
100 @ 10mA, 1V
Base Product Number:
MMPQ3906
Model Number:
MMPQ3906 TR13
Introduction
Bipolar (BJT) Transistor Array 4 PNP (Quad) 40V 200mA 450MHz 1W Surface Mount 16-SOIC