VS-10ETF04STRLPBF
Part Number:
VS-10ETF04STRLPBF
Datasheet:
VS-10ETF04STRLPBF Datasheet PDF
More Information:
VS-10ETF04STRLPBF More Information
Surface Mount
Number Of Pins:
3
Reverse Recovery Time:
200 Ns
Average Rectified Current:
10 A
Min Operating Temperature:
-40 °C
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm):
400 V
Datasheet:
VS-10ETF04STRLPBF.pdf
Qty:
523 In Stock
Applications:
Wired Networking Medical Tablets
Case/Package:
TO-263-3
Forward Current:
10 A
Max Reverse Voltage (DC):
400 V
Max Operating Temperature:
150 °C
Peak Non-Repetitive Surge Current:
160 A