VS-10ETF12STRLPBF
Part Number:
VS-10ETF12STRLPBF
Datasheet:
VS-10ETF12STRLPBF Datasheet PDF
More Information:
VS-10ETF12STRLPBF More Information
Surface Mount
Height:
3.69 Mm
Case/Package:
D2PAK
Number Of Pins:
3
Forward Voltage:
1.33 V
Max Surge Current:
160 A
Element Configuration:
Single
Max Reverse Voltage (DC):
1.2 KV
Max Operating Temperature:
150 °C
Max Forward Surge Current (Ifsm):
160 A
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm):
1.2 KV
Datasheet:
VS-10ETF12STRLPBF.pdf
Qty:
605 In Stock
Applications:
Infotainment & Cluster Pro Audio, Video & Signage PC & Notebooks
Width:
9.08 Mm
Length:
10.16 Mm
Recovery Time:
310 Ns
Forward Current:
10 A
Reverse Voltage:
Reverse Recovery Time:
310 Ns
Average Rectified Current:
10 A
Min Operating Temperature:
-40 °C
Peak Non-Repetitive Surge Current:
160 A