VS-10ETF02STRRPBF
Part Number:
VS-10ETF02STRRPBF
Datasheet:
VS-10ETF02STRRPBF Datasheet PDF
More Information:
VS-10ETF02STRRPBF More Information
Forward Current:
10 A
Max Reverse Voltage (DC):
200 V
Max Operating Temperature:
150 °C
Peak Non-Repetitive Surge Current:
160 A
Datasheet:
VS-10ETF02STRRPBF.pdf
Qty:
749 In Stock
Applications:
Aerospace & Defense Building Automation Portable Electronics
Case/Package:
TO-263-3
Reverse Recovery Time:
200 Ns
Average Rectified Current:
10 A
Min Operating Temperature:
-40 °C
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm):
200 V