VS-10ETS08STRRPBF
Part Number:
VS-10ETS08STRRPBF
Datasheet:
VS-10ETS08STRRPBF Datasheet PDF
More Information:
VS-10ETS08STRRPBF More Information
Surface Mount
Contact Plating:
Tin
Reverse Voltage:
800 V
Peak Reverse Current:
50 µA
Max Reverse Voltage (DC):
800 V
Max Operating Temperature:
150 °C
Peak Non-Repetitive Surge Current:
200 A
Datasheet:
VS-10ETS08STRRPBF.pdf
Qty:
343 In Stock
Applications:
Advanced Driver Assistance Systems (ADAS) Grid Infrastructure Home Theater & Entertainment
Case/Package:
TO-263-3
Forward Current:
10 A
Max Surge Current:
200 A
Element Configuration:
Common Anode
Average Rectified Current:
10 A
Min Operating Temperature:
-40 °C
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm):
900 V