VS-10ETF06STRRPBF
Part Number:
VS-10ETF06STRRPBF
Datasheet:
VS-10ETF06STRRPBF Datasheet PDF
More Information:
VS-10ETF06STRRPBF More Information
Surface Mount
Recovery Time:
50 Ns
Contact Plating:
Tin
Reverse Voltage:
600 V
Reverse Recovery Time:
200 Ns
Average Rectified Current:
10 A
Min Operating Temperature:
-40 °C
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm):
600 V
Datasheet:
VS-10ETF06STRRPBF.pdf
Qty:
385 In Stock
Applications:
Advanced Driver Assistance Systems (ADAS) Medical Enterprise Projectors
Case/Package:
TO-263-3
Number Of Pins:
3
Forward Current:
10 A
Max Surge Current:
160 A
Max Reverse Voltage (DC):
600 V
Max Operating Temperature:
150 °C
Peak Non-Repetitive Surge Current:
160 A