VS-15ETH03STRLPBF
Part Number:
VS-15ETH03STRLPBF
Datasheet:
VS-15ETH03STRLPBF Datasheet PDF
More Information:
VS-15ETH03STRLPBF More Information
Surface Mount
Recovery Time:
45 Ns
Contact Plating:
Tin
Forward Voltage:
1.25 V
Max Surge Current:
140 A
Element Configuration:
Single
Max Reverse Voltage (DC):
300 V
Max Operating Temperature:
175 °C
Peak Non-Repetitive Surge Current:
140 A
Datasheet:
VS-15ETH03STRLPBF.pdf
Qty:
123 In Stock
Applications:
Wireless Infrastructure Motor Drives Enterprise Machine
Case/Package:
TO-263-3
Forward Current:
15 A
Reverse Voltage:
300 V
Peak Reverse Current:
400 µA
Reverse Recovery Time:
40 Ns
Average Rectified Current:
15 A
Min Operating Temperature:
-65 °C
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm):
300 V