VS-10ETS12STRLPBF
Part Number:
VS-10ETS12STRLPBF
Datasheet:
VS-10ETS12STRLPBF Datasheet PDF
More Information:
VS-10ETS12STRLPBF More Information
Surface Mount
Contact Plating:
Tin
Forward Voltage:
1.1 V
Max Surge Current:
200 A
Average Rectified Current:
10 A
Min Operating Temperature:
-40 °C
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm):
1.3 KV
Datasheet:
VS-10ETS12STRLPBF.pdf
Qty:
848 In Stock
Applications:
Hybrid, Electric & Powertrain Systems Industrial Transport (non-car & Non-light Truck) Gaming
Case/Package:
D2PAK
Forward Current:
10 A
Reverse Voltage:
1.2 KV
Peak Reverse Current:
50 µA
Max Reverse Voltage (DC):
1.2 KV
Max Operating Temperature:
150 °C
Peak Non-Repetitive Surge Current:
200 A