VSB3200S-M3/73
Part Number:
VSB3200S-M3/73
Datasheet:
VSB3200S-M3/73 Datasheet PDF
More Information:
VSB3200S-M3/73 More Information
Mount:
Surface Mount, Through Hole
Forward Voltage:
1.4 V
Average Rectified Current:
3 A
Min Operating Temperature:
-40 °C
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm):
200 V
Datasheet:
VSB3200S-M3/73.pdf
Qty:
914 In Stock
Applications:
Advanced Driver Assistance Systems (ADAS) Data Center & Enterprise Computing Portable Electronics
Case/Package:
DO-15
Forward Current:
3 A
Peak Reverse Current:
50 µA
Max Reverse Voltage (DC):
200 V
Max Operating Temperature:
150 °C
Peak Non-Repetitive Surge Current:
50 A