VS-80SQ030TR
manufacturer:
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Description:
Category:
Discrete Semiconductor
Specifications
Part Number:
VS-80SQ030TR
Manufacturer:
Description:
In Stock. Alternative Models Available.
Lifecycle:
New From This Manufacturer
Datasheet:
VS-80SQ030TR Datasheet PDF
Delivery:
DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment:
T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information:
VS-80SQ030TR More Information
ECAD:
Request Free CAD Models
Remark:
Mount:
Through Hole
Forward Current:
8 A
Peak Reverse Current:
2 MA
Max Reverse Voltage (DC):
30 V
Max Operating Temperature:
175 °C
Max Reverse Leakage Current:
2 MA
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm):
30 V
Products Category:
Discrete Semiconductor - Diodes - Rectifiers - Single
Datasheet:
VS-80SQ030TR.pdf
Qty:
452 In Stock
Applications:
Aerospace & Defense Pro Audio, Video & Signage Mobile Phones
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Max Surge Current:
2.4 KA
Element Configuration:
Single
Average Rectified Current:
8 A
Min Operating Temperature:
-55 °C