VS-10TQ035SPBF
manufacturer:
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Description:
Category:
Discrete Semiconductor
Specifications
Part Number:
VS-10TQ035SPBF
Manufacturer:
Description:
In Stock. Alternative Models Available.
Lifecycle:
New From This Manufacturer
Datasheet:
VS-10TQ035SPBF Datasheet PDF
Delivery:
DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment:
T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information:
VS-10TQ035SPBF More Information
ECAD:
Request Free CAD Models
Remark:
Mount:
Surface Mount
Height:
4.83 Mm
Case/Package:
D2PAK
Contact Plating:
Tin
Forward Voltage:
670 MV
Peak Reverse Current:
2 MA
Max Reverse Voltage (DC):
35 V
Max Operating Temperature:
175 °C
Natural Thermal Resistance:
0.5 °C/W
Max Forward Surge Current (Ifsm):
1.05 KA
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm):
35 V
Products Category:
Discrete Semiconductor - Diodes - Rectifiers - Single
Datasheet:
VS-10TQ035SPBF.pdf
Qty:
944 In Stock
Applications:
Appliances Data Center & Enterprise Computing Wearables (non-medical)
Width:
9.65 Mm
Length:
10.67 Mm
Number Of Pins:
3
Forward Current:
10 A
Max Surge Current:
810 A
Element Configuration:
Single
Average Rectified Current:
10 A
Min Operating Temperature:
-55 °C