VS-20MQ040NPBF
Part Number:
VS-20MQ040NPBF
Datasheet:
VS-20MQ040NPBF Datasheet PDF
More Information:
VS-20MQ040NPBF More Information
Average Rectified Current:
2.1 A
Min Operating Temperature:
-55 °C
Datasheet:
VS-20MQ040NPBF.pdf
Qty:
173 In Stock
Applications:
Aerospace & Defense Lighting PC & Notebooks
Max Surge Current:
120 A
Max Reverse Voltage (DC):
40 V
Max Operating Temperature:
150 °C