VSB2200S-M3/54
manufacturer:
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Description:
Category:
Discrete Semiconductor
Specifications
Part Number:
VSB2200S-M3/54
Manufacturer:
Description:
In Stock. Alternative Models Available.
Lifecycle:
New From This Manufacturer
Datasheet:
VSB2200S-M3/54 Datasheet PDF
Delivery:
DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment:
T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information:
VSB2200S-M3/54 More Information
ECAD:
Request Free CAD Models
Remark:
Mount:
Through Hole
Forward Current:
2 A
Element Configuration:
Single
Average Rectified Current:
2 A
Min Operating Temperature:
-40 °C
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm):
200 V
Products Category:
Discrete Semiconductor - Diodes - Rectifiers - Single
Datasheet:
VSB2200S-M3/54.pdf
Qty:
238 In Stock
Applications:
Aerospace & Defense Grid Infrastructure Portable Electronics
Number Of Pins:
2
Peak Reverse Current:
40 µA
Max Reverse Voltage (DC):
200 V
Max Operating Temperature:
150 °C
Peak Non-Repetitive Surge Current:
40 A